Poznaj zespół trenerów Solutio Care

Katarzyna Smaruń -Szczepanik

Psycholożka, psychoterapeutka, właścicielka pracowni psychoterapii SOLUTIO. Od 12 lat przedsiębiorczyni, z doświadczeniem w budowaniu projektów (produkty cyfrowe, handel) w zarządzaniu zespołem i szkoleń z obszaru kompetencji miękkich. Prowadzi mentoring dla specjalistów zdrowia psychicznego. Aktualnie poszerza wiedzę z marketingu i strategii skutecznej sprzedaży. Pasjonatka podróży i dobrego jedzenia.

Marcin Majka

Doktor nauk fizycznych w dziedzinie fizyki teoretycznej oraz fizyki medycznej. Obecnie pracuje jako Kierownik projektów informatycznych. Dodatkowo prowadzi wykłady i szkolenia z zarządzania zespołami, pracownikami oraz projektami. Posiada 15 lat doświadczenia w przetwarzaniu danych, z czego 7 lat przy użyciu technik uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. Jest autorem i współautorem ponad 400 prac naukowych i popularnonaukowych.

Ma bogate doświadczenie w rozwiązywaniu problemów komunikacyjnych w organizacjach, zarówno na poziomie zespołów, jak i całych struktur korporacyjnych. Specjalizuje się w zarządzaniu zmianą i reorganizacją, pomagając firmom skutecznie przechodzić przez procesy transformacyjne. Wspiera liderów i zespoły w budowaniu motywacji, wzmacnianiu współpracy oraz tworzeniu środowiska sprzyjającego efektywnej pracy zespołowej.

Aktywnie wspiera rozwój zawodowy pracowników, pomagając im budować kompetencje i wartość na rynku pracy. Doradza w planowaniu ścieżek kariery, rozwijaniu umiejętności przywódczych i adaptacji do dynamicznych zmian w świecie biznesu i technologii. Wierzy, że świadome zarządzanie własnym rozwojem i kompetencjami jest kluczowe dla długoterminowego sukcesu zawodowego.

W wolnym czasie Marcin promuje wiedzę z fizyki, analiz biznesowych, trendów rynkowych i zarządzania ryzykiem. Po godzinach uskutecznia zasady dynamiki na polu golfowym.

Syma Marta Al Azab-Malinowska

Psychoterapeutka, filozofka i pedagożka - wybiera to co pozwala poznać człowieka jako indywidualność. W 2023 roku uzyskała tytuł doktorki nauk społecznych na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Prowadzi psychoterapię indywidualną, par i rodzin oraz grupową. Najchętniej do pracy wykorzystuje podejście systemowe i CFT (Compassion Focusee Therapy) - skoncentrowane na współczuciu oraz techniki SFA (Solution-Focused Approach) - skoncentrowane na rozwiązaniach. Przywiązuje wagę do narracji - słowa budują nie tylko nastawienie, pozwalają też uwalniać inne interpretacje doświadczeń kryzysowych. Syma ma doświadczenie jako trenerka, tutorka, wykładowczyni akademicka i autorka tekstów naukowych, popularnonaukowych. Prowadzi warsztaty dla rodziców, angażuje się w szkolenie sektora szkolnictwa, pomocy społecznej oraz biznesu. Jej uwagę przyciąga to co buduje organizacje, ale może też zagrażać - relacje między ludźmi, komunikacja, zdrowie emocjonalne, wielokulturowość i inkluzywność. W czasie poza pracą równowagi i odpoczynku  szuka  w lesie, w podróży i w książkach lub gotując w kuchni wypełnionej zapachami i rozmowami.

Sylwia Anglart

Psycholożka z ponad 10-letnim doświadczeniem, psychoterapeutka w trakcie szkolenia systemowego.Pracuje zarówno indywidualnie, jak i z grupami szkoląc z zakresu kompetencji miękkich. Uważa, że kluczem do szczęścia w życiu jest umiejętność budowania mostów i czerpania satysfakcji z relacji. Przyświeca jej domena, że każdy ma to, na co się odważy, dlatego uwielbia dawać wiatr w żagle. Prywatnie miłośniczka natury, tańca, zafascynowana psychosomatyką, czyli zależnościami między psychiką a ciałem.

https://sylwia-anglart.pl/

Daniel Bazylewicz

Psycholog, pedagog specjalny resocjalizacji, trener umiejętności społecznych, psychoterapeuta uzależnień, terapeuta Dialogu Motywującego, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny (CBT) w procesie certyfikacji… i porucznik Służby Więziennej w stanie spoczynku.

Pierwsze szlify zdobywał w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, dzięki czemu od początku rozwoju zawodowego dobrze odnajduje się w pracy w warunkach podwyższonego stresu. Blisko dziewięcioletnia służba w jednostce typu półotwartego pozwoliła mu nabrać doświadczenia w stawianiu i egzekwowaniu granic wynikających z przepisów i regulaminów… przy równoczesnym udzielaniu empatycznego wsparcia.  

Podkreśla, że mundurówka to nie tylko wyjątkowy dress-code, ale przede wszystkim hierarchiczność stanowisk i struktur zarządzających, presja realizacji poleceń służbowych, raportowo-sprawozdawcza komunikacja... i w tym wypadku niezwykle wymagający i niewspółpracujący odbiorca usług w postaci recydywistów przestępstw paragrafów wszelakich.  

Zdobytym doświadczeniem dzielił się szkoląc funkcjonariuszy służby więziennej, interwentów kryzysowych, przyszłych terapeutów uzależnień, kuratorów sądowych.

W wolnym czasie, choć czasem też zawodowo, pasjonat fotografii.

https://swiatloiczlowiek.pl/

Karolina Drobisz

Psycholożka, psychoterapeutka i ekonomistka. Pracuje w nurcie poznawczo-behawioralnym, pomagając klientom dostrzec i zmienić niesprawdzające się sposoby myślenia oraz radzenia sobie na te bardziej użyteczne. 

Przekonana o wartości płynącej z weryfikowania przekonań w praktyce, gotowa jest wynieść pracę poza bezpieczne granice gabinetu, by wspólnie przeprowadzać terenowe eksperymenty behawioralne. Pełni rolę psychoterapeuty w Ośrodku Leczenia Traum oraz Pracowni Psychoterapii Solutio. 

To, co najlepiej opisuje Karolinę, to zamiłowanie do nauki. Jest ekspertką w zakresie mnemotechniki i szybkiego czytania ze zrozumieniem. Prowadzi warsztaty, podczas których uczy, jak się uczyć. Promuje psychoedukację wśród studentów krakowskich uczelni. Uwielbia dzielić się wiedzą oraz doświadczeniem. Jest entuzjastką gier planszowych i filmów Tima Burtona.

Klaudia Majka

Doświadczona psycholożka i psychoterapeutka. Od dekady w gabinecie, pracuje paradygmatem systemowym, czyli koncentruje się na interakcjach grup i postrzeganiu człowieka, jako osoby w relacji. W trakcie swojej kariery podejmuje się koordynowania zespołami nawet interdyscyplinarnymi. Dobrze wie kim jest grupa i jak zadbać o jej efektywną dynamikę. Relacje w zespole bez barier komunikacyjnych nie traktuje jak ładnego sloganu - to fundament każdego projektu. Co jeszcze jest według niej fundamentalną korzyścią w życiu zawodowym? Utrzymanie dobrostanu! Nie poda przepisu na równowagę w liczbach, ale nauczy cię zaangażowanego dbania o siebie. Docenia czas wolny, w którym zjada książki i robi kroki po muzeach.

Sebastian Słabuszewski

Trener biznesu, doradca procesów rozwojowych, mentor wspierający w osiąganiu sukcesów. Specjalista we wdrażaniu trwałych, skutecznych rutyn. Pracuje nie tylko nad zwiększeniem motywacji, ale nad konsekwentnymi, definitywnymi zmianami. W swojej codziennej pracy z ludźmi dąży do efektów, które ułatwiają zarówno pracę, jak i życie. Miłośnik samorozwoju i tworzenia produktywnych rutyn.

Sebastian posiada 20 lat doświadczenia w sprzedaży, 15 lat w zarządzaniu zespołami sprzedażowymi oraz 10 lat w prowadzeniu szkoleń i warsztatów. Dzięki temu nie tylko dzieli się wiedzą i doświadczeniem, ale przede wszystkim wspiera w rozwoju kluczowych umiejętności pracowników i menadżerów. Jego działania koncentrują się na dostarczaniu wiedzy oraz praktycznych narzędzi, które można zastosować w codziennych wyzwaniach biznesowych.

Szkolenia prowadzone przez Sebastiana obejmują różnorodne obszary, takie jak zarządzanie zespołem, komunikacja, rozwój kompetencji miękkich czy trwała motywacja. Poprzez aktywne angażowanie uczestników szkoleń oraz nacisk na pracę z celami (zarówno życiowymi, jak i zawodowymi), jego szkolenia są efektywne i dostosowane do rzeczywistych potrzeb uczestników i ich środowiska zawodowego.

https://leaderslab.pl/

Patrycja Szarawara

Psycholożka i psychoterapeutka w trakcie szkolenia w nurcie poznawczo behawioralnym. Swoje początki kariery rozpoczynała w przodujących, amerykańskich korporacjach, zarówno w obszarze IT, a także w twardym HRze, dlatego też międzynarodowe środowisko nie jest jej obce. Gównym obiektem jej zainteresowań jest szeroko pojęty dobrostan i też na tym skupia się zarówno w pracy terapeutycznej, jak i w życiu osobistym. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Żyje w zgodzie ze sobą i swoimi potrzebami i tego też nauczy Cię w swoich szkoleniach, dając niezastąpione metody radzenia sobie. Na codzień ogromna fanka sportu i zdrowego stylu życia, miłośniczka zwierząt, a także wegetarianka. Ciągle poszukuje nowych wyzwań; od półmaratonów po wędrówki górskie i trening siłowy.

Mariusz Szczepanik

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Przygodę z przedsiębiorczością zaczynał w firmie rodzinnej. W ciągu 17 lat współtworzył rozmaite projekty biznesowe w branży FMCG. Obecnie manager i współwłaściciel Centrum Psychoterapii Solutio. W wolnym czasie pasjonat koszykówki i squasha.

Marlena Wałczyk

Trenerka biznesu z ponad 10-letnim stażem. Pełni rolę mentora, edukatora i stratega. Współpracuje zarówno grupowo, jak i indywidualnie, tworząc środowisko, w którym pracownicy mogą rozwijać swoje umiejętności, przekraczać własne granice i wpływać na efektywność całego zespołu. Promuje wartości związane z ciągłym doskonaleniem i współpracą. Nie tylko przekazuje wiedzę, lecz także kształtuje umiejętności, inspiruje i wspiera rozwój osobisty każdego pracownika. Projektuje i prowadzi szkolenia dostosowane do potrzeb organizacji i uczestników.

Marlena jest specjalistką w nauczaniu dorosłych. Pomaga określić cele rozwojowe, identyfikować obszary do wzmocnienia czy poprawy oraz tworzyć plany działania. W dalszej kolejności monitoruje postępy i ocenia efektywność programów szkoleniowych.

Zawsze szuka najlepszych sposobów działania – w sprzedaży, obsłudze klientów, czy też podczas realizacji projektów. Jest odkrywcą, który odkrywa w ludziach to, co w nich najlepsze. Odważnie mówi, że „każdy może więcej niż mu się wydaje”, dlatego też podczas warsztatów czy szkoleń dba o to, by uczestnicy sami dostrzegli swój potencjał. Wykorzystując swoją wiedzę, doświadczenie i humor, towarzyszy w świadomym dokonywaniu zmian, wzmacnianiu mocnych stron oraz zarządzaniu potencjałem – w taki sposób, aby uczestnicy osiągali szczyty swoich możliwości i odpowiednio lokowali siły.

https://leaderslab.pl/

Aneta Wojnar

Aneta to ekspertka w dziedzinie marketingu i twórczyni nieszablonowych kampanii, które łączą precyzję analitycznego myślenia z odwagą kreacji. Od 15 lat porusza się na styku technologii, marketingu i HR, zdobywając doświadczenie w różnorodnych branżach – od fintechu po iGaming. Pracowała zarówno w butikowych agencjach kreatywnych, jak i realizowała projekty dla dużych przedsiębiorstw, zawsze dostosowując rozwiązania do specyfiki rynku i odbiorców.

Jej misją jest wspieranie organizacji w budowaniu silnych marek i spójnej komunikacji, pomagając zespołom HR i liderom harmonijnie łączyć kulturę organizacyjną z celami biznesowymi. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wyższej Szkoły Tischnera na kierunku Nowy PR. Pasjonatka i praktyk Design Thinking.